שחור הזקן – אגדה אמיתית שמעוררת עניין עד לימינו

חברת דיסני החזירה את שודדי הים לחיים. אחרי ארבעה סרטים, אימת הימים הפכה להיות מוכרת בקרב בני נוער בכל רחבי העולם.

הפרק השלישי בסדרת הסרטים "שודדי הקריביים" כללה בתוכה את דמותו של אדוארד טיץ, אחד מהאנשים הידועים לשמצה ביותר בשבעת הימים, אשר מכונה גם שחור הזקן. הוא היה אדם גדול  מימדים ומעורר אימה, שמאות בני אדם רעדו עם הישמע שמו ואחרים מתו מחרבו הארוכה. במאה ה-18 הוא שלט באמצעות פחד ואימה על אזור הקריביים וניצל את היריבות בין שתי המעצמות אנגליה וספרד כדי לבזוז ולהעשיר את קופתו ואנשיו.

איש אינו יודע מתי נולד האיש שכונה "שחור הזקן", אך בשנת 1717 נמצאה תעודה ראשונה אשר אישרה שהוא תקף אונייה צרפתית. טיץ היה שחקן, אדם משכיל והראשון שהבין את חשיבות הפסיכולוגיה בשדה הקרב. לפני שאנשיו תקפו ספינה, הם שיחקו במחזה אימה, שהטיל מורא על המלחים היריבים. דגל שחור עם גולגולת וכידון הופיע, ואדם עצום ממדים ואפוף עשן ומלאכיו המזוהמים והאכזריים צרחו לעבר המלחים המבועתים. לאחר מכן עשרות תותחים ירו יחדיו ויצרו מופע אימים, שאיש לא הצליח להתמודד עמו.

המושבות הבריטיות הוטרדו במיוחד משחור הזקן, עד שביצע טעות טקטית. במכוון הוא צמצם את אנשיו בשל חששו הכבד שיבגדו בו. בשל כך מושל ווירג'יניה הוציא כוח מיוחד של ספינות לעקוב אחרי שחור הזקן כדי להרגו ולמגר את אנשיו. לאחר קרב קשה הם הצליחו להרוג את הפיראט המפורסם, לא לפני שלקח עמו חיים של אנשים רבים.

מותו של טיץ היה צעד ראשון למיגור תופעת הפיראטיות בימים הקריביים, והביא לשגשוג כלכלי של המושבות.