פיטר טריפ: האדם שניסה לנצח את הצורך בשינה

ב1959 שדרן רדיו בשם פיטר טריפ החליט לבצע את התעלול האולטימטיבי: לא לישון במשך 200 שעות. זו הייתה תקופה תמימה בה הרדיו לא היה רווי כמו היום ולכן טריפ שדרן בן 32 החליט על תעלול שיעניק לו פרסום עולמי והכרה. כמובן שיש כאן גם שיקול של רייטינג, אולם לא הייתה מחשבה רבה של השדרן על תוצאות מעשיו. עד אז היה ידוע על מניעת שינה רק מאסירים ואנשים שעברו עינויים, ידוע שאדם שאינו ישן משתנה וגופו עובר מעין התפרקות אנטומית. שורת פסיכולוגים ורופאים עמם התייעץ יעצו לו להימנע מהתעלול אולם הוא התעקש ואף הציע להם להיות חלק מהניסוי.

הוא החלט להציב תא זכוכית בטיימס סקוור והחליט לשדר. בהתחלה הוא היה נינוח ואף התבדח עם הרופאים במקום, אולם לאחר קרוב ל-30 שעות בהם לא ישן הוא החל לקלל את הסביבה להיות תוקפני ולהתנהג מוזר. לאחר קרוב ל-70 שעות ללא שינה פיטר טריפ החל להזות יש הטוענים שהפך למשוגע. הטמפרטורה של גופו ירדה באופן דרמטי, והוא החל להזות: הוא ראה עכבישים שתוקפים אותו, קברן שרוצה לקבור אותו וארנבים קופצים בתא לכל עבר. במילים אחרות פיטר טריפ שנכנס למצב המכונה "שינת חלום" החלומות אותם חלקם במיטה הפכו לנגד עיניו למציאות ממשית.

כשהגיע ליעד 201 השעות הלך טריפ לישון ונרדם למשך 24 שעות רצופות. כשהתעורר נראה היה שחזר לעצמו ואף חזר לעבוד. אולם קרוביו טענו שהפך לאדם אחר, מבחור עליז ושמח ובעיקר מבדח הוא נהיה שונה. אלים עצבני ובעיקר חסר סבלנות. אשתו התגרשה ממנו, הוא נעצר על שוחד פוטר מהעבודה ונראה ששמונת הימים בהם נשאר ער צלקו אותו לנצח. הניסוי מוכיח שלשינה יש השפעה קריטית על האדם לכן לילה טוב!