נפוליאון בונפרטה – גילויים חדשים – הקמת מחנות ריכוז והרג אנשים בדרכים שונות ומגוונות

לאחר שהיטלר, הצורר הנאצי, פלש לצרפת וכבש את פריז, הוא הלך לתת כבוד אחרון לאדם מפתיע והוא נפוליאון בונפרטה. נפוליאון נחשב לגיבור המהפכה הצרפתית, יוצר הלאומנות. הוא דמות, שבדמותה יצרו פסלים וכיכרות בכל רחבי פריז. כאשר היטלר נשאל כיצד הוא היה רוצה שיזכרו אותו, הוא אמר כמו נפוליאון.

בין בריטניה וצרפת הייתה יריבות מרה לאורך שנים רבות. במלחמת העולם השנייה, לדוגמא, הצרפתים הרגישו, שהבריטים נטשו אותם. קבוצת היסטוריונים בריטיים שחקרה בנושא, גילתה דברים מפתיעים אודות גדול גיבורי צרפת, נפוליאון אשר אינם מחמיאים לו במיוחד. מסתבר, שכאשר נפוליאון השתלט על אירופה, הוא הקים מחנות ריכוז והשתמש בגז, וזאת על מנת להשמיד את אויביו. מעבר להיותו אנטישמי וגזען, נטען שהוא רצח אנשים שחורים באמצעות גז והעמיס אותם והעבידם בספינות עבדים, עד שמתו. הוא הרס את המושבה האיטי וניסה להשמיד את כל האוכלוסייה, כדי להשתלט על משאביה העשירים.

נפוליאון שלח כ-10,000 חיילים לאי הקטן ונתן פקודה לרצוח את כל הגברים מעל גיל 12. גם על הילדים לא חס, והשמיד אותם בדרכים מגוונות. היו מקרים רבים של אונס קבוצתי, מכירה לעבדות ועוד זוועות רבות. בשנת 1825 אישר נפוליאון השמדה בגז, שהייתה אז חידוש, באופן מאוד פרימיטיבי. אישור לדברי אותם היסטוריונים נמצא במקורות מגוונים ואמינים בהאיטי. יש לציין, שהסיבות של נפוליאון להשמיד את הילידים היו שונות מאוד מאלו של היטלר, והם נבעו בעיקר ממניעים כספיים ותועלתניים.

פשע נוסף שקשור לשמו של נפוליאון הוא החזרת העבדות ויחס נוראי אליהם. הוא עינה את העבדים ופגע בהם בדרכים שהדף אינו סובל. כמו כן, הוציא להורג שבויי מלחמה בצורות שונות. יש הטוענים, שמעשיו השפיעו רבות על גרמניה הנאצית, והיטלר למד את מעשיו של נפוליאון באופן קפדני ומדוקדק. כמו אצל היטלר, גם החיילים בצבאו של נפוליאון לא התקוממו נגד המעשים הנפשעים הללו.