מי זו אליזבת וודוויל הדמות האמיתית מאחורי המלכה הלבנה

וודויל הייתה מלכת אנגליה אשתו של אדוארד מלך אנגליה ועשרות מצאצאיה מרכיבים את שושלות המלוכה של אירופה. היא הדמות המרכזית בספרה של פיליפה גרגורי המלכה הלבנה וסדרה שמבוססת על הרומן. היא נולדה בשנת 1437 למשפחה מבוססת, אביה היה אביר שהגיע משושלת ששירתה את המלך שנים רבות. אביה ריצ'רד הוכיח את עצמו כחייל ואימא הגיעה משושלת ארוכה של אצילים. ילדותה עברה עליה בנעימים, עם נוחות כלכלית וחומרית.

ב1452 אליזבת שנחשבה לאישה היפה בממלכה, נישאה לסר ג'ון גריי. הבעיה העיקרית בנישואים אלו, שבעלה נלחם עבור בית לנקסטר ונפל בקרב. הוא הולידה לו שני בנים זכרים, האחד תומאס והשני ריצ'ארד. וודוויל בזכות יופייה הרב, הייתה פילגשו של המלך שלא היה ידוע בנאמנותו לבנות זוגו. אדוארד התאהב במראה הייחודי שלה ובאישיותה הייחודית ובשנת 1465 הם נישאו בחשאי. שתי הבעיות העיקריות שהעיבו על הנישואים, הם העובדה שאלזיבת לא הייתה שייכת לשושלת של מלכים והעובדה שהיא נשואה לאדם ששירת את האויב.

עובדות אלו הפנו כלפיה מבטים זועמים ומתנגדים רבים החלו לרקום מזימות. היא חייתה בתקופה חשוכה וסוערת בתולדות אנגליה, תקופה שבגידות היו מקובלות ואנשים רבים אצילים כפשוטים מצאו את מותם. נישואים אלו הובילו לבגידה במלך, מצדו של ארל וורוויק יועצו הקרוב שלא יכל היה לקבל את עובדת נישואיהם. אדוארד הרביעי יצא לקרב כנגד יועצו הבוגדני ואף ניצח אותו בשדה הקרב. באופן אירוני דווקא, שניצחונם של בני הזוג נראה מובטח בעלה אדוארד הרביעי מת מדלקת ריאות.

נישואיהם הוכרזו כביגמיה, נישואים שמחוץ לנישואים ובנה אדוארד החמישי שהיה אמור להיות למלך הפך לממזר ולא ראוי לרשת את השלטון. בשל מצבו החוקי דודו ריצ'רד השלישי שהיה נאמן לאדוארד הרביעי לכל אורך שלטונו, החליט לכלוא את הנסיכים במגדל. המגדל היה המגדל של לונדון והסברה היא שהם נרצחו. כמו כן אליזבת נאשמה בכישוף, למרות שכלל הנראה היא הייתה נוצרית אדוקה. בניגוד לנכתב בספר, ההאשמות בכישוף מעולם לא הוכחו.

ריצ'רד השלישי החרים את אדמותיה והחרים את רכושה. אולם העלילה השתנתה, והנרי טיודור ניצח את ריצ'רד השלישי והרג אותו בקרב. הנרי השביעי החליט להחזיר לה את כבודה ורכושה, הוא החליט להקציב לה 400 לירות שטרלינג לחודש סכום עתק באותם ימים. עד למותה בשנת 1492 היא חייתה חיי פרישות והתאבלה על הבנים שנעלמו.