"הרופא הגרמני:" טוויסט צפוי סרט נחמד בימוי: לוסיה פואנזו ביקורת סרט

הרופא הגרמני הוא סרט שמתבסס על טוויסט כה שקוף, שזה הורס סרט נחמד. הסרט הוא דרמה עדינה, שלא מצליחה להביא את הסרט לקליימקס ברגע האמת. משפחה בארגנטינה פוגשת במקרה ד"ר בשם הלמוט גרגור, איש מנומס וכריזמטי עם שפם שחור ומבט סתום בעיניים.

הרופא הנחמד, הוא חובב ניסויים בבני אדם ומתעניין בבת הצעירה שהיא תאומה. מה שלא יכול להיות יותר ברור לכל מי שחי בישראל, מי זהות הרופא עב השפם. דברים אלו לא נאמרים במפורש עד סופו של הסרט, והעלילה נבחנת דרך היחסים הטובים בין הבת והרופא הגרמני. הסרט מאוד איטי וכבד, הסרט מראה איך היחסים מתפתחים לאיטם ובוחן את בני המשפחה. אב המשפחה בונה בובות מפחידות מחרסינה, ומשום מה מקבל הרבה מאוד זמן מסך. הפרטים השוליים בסרט הופכים למטפורות מכבידות, אולם לא נעשה עמם דבר.

הרופא שאמור להיות דמות מאיימת ורצחנית, נשארה חידה עלומה לכל אורכו. היחסים בין הדמויות, מתמקדים יותר מידי באיורים במחברת, חייה האישיים של הבת ודיאלוגים סתומים שלא מוסיפים לאווירה המאיימת שכן הייתה צריכה להיות לסרט. במילים אחרות הסרט מנסה לבנות אווירה מותחת ומאיימת לכל אורכו, אולם מתקשה להגיע לקליימקס ולהביא את הצופים על סיפוקם.

הרופא הגרמני הוא בהחלט לא סרט רע, הוא מותח ומצליח בחלקים מסוימים לגרום לצופה אי נוחות מעודנת. אולם הנושא המרתק על בריחתו והימלטותו של הרופא הגרמני והעובדה שהוא חי לו בדרום אמריקה שנים רבות, יכל לקבל טיפול מאיים ואף מזוויע יותר לרווחת חובבי הז'אנר. הסרט שלפנינו לא כל כך יודע מה הוא רוצה להיות, הוא לא מספיק מאיים כדי להיות סרט אימה יש בו רגעים מותחים אבל הוא בעיקר מתמקד בהיבט הדרמתי. מי שמעוניין לראות דרמה חביבה עם אלמנטים היסטוריים וקורטוב של מתח, יכול ללכת לראות את הסרט.