העבודות הגרועות בהיסטוריה המלצה על סדרה מבדרת ומרתקת

לפני מספר שנים בערוץ 8, הופיעה סדרה שריתקה אותי למסך. על המרקע הסתובב לו בחור בריטי חביב, שחקר את העבודות הגרועות ביותר מתקופות שונות בהיסטוריה הבריטית. החל מימי הביניים ועד התקופה המודרנית, הבחור הבריטי החביב ניסה על גופו את כל קשיי הפרנסה של תקופות עבר. הפרויקט היה שייך לערוץ 4 הבריטי, ששחזר את הרגעים הללו.

המגיש טוני רובינסון ניסה על גופו באמצעות שחזור היסטורי, את הקשיים של העבר. כך לדוגמה הוא בנה גשרים, סיכן את עצמו בין מכונות תפירה מהמאה ה-19 והתנסה בקרבות אבירים. הסדרה מתובלת בהרבה מאוד הומור בריטי בריא ונותנת הצצה לתקופות שאנו לא מכירים מהיסטוריה. מדהים לדמיין מה עשו אנשים בעבר וכיצד הם התפרנסו, כך לדגומה בימי הביניים נשים נאלצו לחטט במעיים של חיות כדי למצוא חוטי תפירה.

לעתים הצופה משתהה ונדהם, אל פני הניצול והתנאים המחפירים של העבר. סיכון של חיי ילדים, זלזול בבני אדם הם רק חלק מהתופעות שקשורות להיסטוריה של בריטניה. כל פרק נחזור לתקופה שונה בהיסטוריה ונגלה את הפרטים הפחות מחמיאים של האי בריטי. מסתבר שכל חברת מופת, נבנתה על העמל של אנשים פשוטים שאפילו לא קיבלו פסיק בהיסטוריה למרות מאמציהם הניכרים והמחיר שהם שילמו. את סיפורו של פועל הפחם הבריטי לא נדע לעולם, אך סיפורם המלכים כן.

הסדרה מופיעה ביו טיוב (You Tube ) והיא מומלצת לצפייה למרות שהיא לא מופיעה בתרגום לעברית.