הנסיכה סיסי- חייה הטרגיים של אשת המלוכה האוסטרית

הנסיכה סיסי מוכרת לרוב בני הנוער ולצעירים בכלל, בשל סדרת הטלוויזיה ששודרה בערוץ הילדים וזכתה להצלחה עצומה. בסדרה מסופר על סיפור אהבתם של פרנץ וסיסי מאוסטריה, ועל מאמציהם של אמו הקנאית ואנשי החצר התככנים להפריד ביניהם. בסדרה הם חייו באושר ועושר אמנם המציאות שונה בתכלית.

בשנת 1854, הקיסר פרנץ-יוזף בן ה-23 התחתן עם אליזבת, בת דודתו בת ה-16. פרנץ-יוזף היה מאוהב עד מעל הראש, אבל "סיסי", כפי שכונתה בחיבה, לא ממש התאקלמה לחצר המלוכה האוסטרית.הנערה הביישנית לא הסתדרה עם הפרוטוקולים הסבוכים והרגישה חיצונית לטקסים המייגעים של בית המלוכה. אם זה לא היה מספיק – אמו השתלטנית של הקיסר התערבה בכל פרט בחייה של סיסי והפעילה עליה לחץ אדיר ללדת יורש ממין זכר. לאחר שבתה הבכורה בת השנתיים נפטרה, הנסיכה סיסי נכנסה לדיכאון עמוק.

היא החלה להרעיב את עצמה ולשקוע בעולם של הזיות כאשר היא באופן אובססיבי מטפחת את גזרתה המידלדלת בשל הדיכאון עמוק שהיא לקתה בו. בשנת 1889 הנסיכה חוותה טראומה נוספת בדמות התאבדותו של הנסיך רודולף , מה שלא תרם למצבה הנפשי עד למותה בדקירה על ידי אנרכיסט איטלקי. אז איך הפכה הנסיכה האומללה לאגדה קסומה?

העם האוסטרי באותה תקופה לא קרא עיתונים ולא היה מיודע עם האמת מאחורי החיוכים והגזרה החטובה של הנסיכה. אולם יותר מכך סיסי הפכה למותג עבור העם האוסטרי וסרטים שיצאו לאחר מותה הפכו אותה לאגדה תוך הפצת שקרים. גם היום, חנויות מזכרות רבות בוינה מציגות את הפורטרטים של סיסי ופרנץ-יוזף זה לצד זה למרות העובדה שהשניים לא התראו לעיתים קרובות. כך הנסיכה עם הפרעות האכילה הפכה למותג מנצח למרות שהמציאות עולה על כל דמיון.