אלברט גרינג האח שהציל יהודים בשואה

הרמן גרינג היה אולי אחת מהדמויות השנויות במחלוקת והחריגות ביותר במלחמת העולם השנייה. מכור למורפיום, מאושפז במחלקה פסיכיאטרית, נהנתן סדרתי ואחד מאדריכלי הפתרון הסופי. גרינג ואחיו אלברט היה נצר למשפחת אצולה שאהבה את החיים הטובים. הרמן שהצטרף להיטלר כגיבור מלחמת העולם הראשונה ופיקד על חיל האוויר, היה ללא ספק דמות שונה מאוד מאחיו.

אלברט נולד ב1900 והיה לאחיו הצעיר של הרמן, הוא היה מפיק סרטים אדם חיובי שאהב נשים ואלכוהול. כאשר הנאצים עלו לשלטון הוא הרגיש אי נוחות רבה, למרות שאחיו היה מבכירי המפלגה הוא תיעב את המשטר ועשה ככל יכולתו להתנגד לו. יש המספרים שהוא הגן על יהודים בגופו, הלך באופן אישי למרתפי חקירות לשחרר מתנגדי משטר ויהודים וזייף דרכונים. כך אלברט הציל בין מאות לאלפי יהודים תוך סיכון אישי רב.

גרינג ניהל מפעל של עובדי כפייה אולם בניגוד למנהלים אחרים הוא ניצל את מעמדו כדי לעזור לפועלים. הוא שחרר את הפועלים באמצעות משאיות שנשאו אותם לחופשי, הוא השפיל כל קצין אס אס שביקר אצלו במפעל ובעיקר העלים עין מחבלות בפס ייצור. בזכות אחיו הוא הצליח לשרוד ולהימלט מנחת זרועם של חוקרי הגסטפו וכך שרד המלחמה.

לאחר המלחמה הוא נעצר על ידי האמריקאים אולם שוחרר לאחר התערבות הניצולים. שם משפחתו גרינג עמד לו לרועץ ולכן הוא עזב את גרמניה לארגנטינה למספר שנים. הוא חי עד סוף ימיו מקצבאות של הניצולים ונפטר לבסוף בשנת 1966.