4 עובדות על העבדות באמריקה בעקבות ההתעניינות מחדש של הוליווד בנושא העבדות

בעקבות הסרט " 12 שנים של עבדות", וההתעניינות המחודשת בנושא מצדה של הוליווד, להלן מספר עובדות על אחת מהסוגיות האפלות בתולדות ארצות הברית, על העבדות:

עובדה ראשונה:

העבדות בווירג'יניה החלה בגלל אדם שחור:

אדם שחור שחי בווירג'יניה בשנת 1654 הוכיח שמשרתו השחור הוא רכושו לכל החיים. לאדם קראו אנתוני ג'ונסון, וברשותו היה אדם שעבד עבורו בשל חוב גדול שהיה לו. הייתה זאת הפסיקה הראשונה במדינה שהכירה בעבדות. באופן אירוני ג'ונסון הפך לסוחר עבדים ולאיש עשיר מאוד, אך כאשר חוק העבדות הפך לגזעני בערוב ימיו, גם הוא הפך לעבד.

עובדה שנייה:

העבדות כמעט נעלמה בתחילת המאה ה-19:

בשנת 1793 העבדות הפסיקה להיות כלכלית. הכותנה מהווה גידול שקשה להפיק ממנו כסף. בנוסף הייתה ירידה במחירי הכותנה בעולם. זאת הייתה הסיבה שלא היה צורך בכל כך הרבה עבדים, שרובם עבדו בתעשיית הכותנה. אולם, המצאה טכנולוגיית שיכלה לקצור חמישים ראשי כותנה בו זמנית, הפיחה חיים מחדש בתעשייה והחזירה את העבדות על כנה.

עובדה שלישית :

הקמתה של ליבריה:

ליבריה היא המדינה היחידה על פני הגלובוס שהוקמה על ידי עבדים חופשיים. בשנת 1822 המדינה הוקמה, כקולוניה עבור אלו שקיבלו חופש ושוחררו בארצות הברית.

עובדה רביעית

הקו קלוקס קלאן הוקמו בעקבות ביטול העבדות. אחת מהתוצאות של ביטול העבדות הייתה הקמת הארגון הגזעני. הארגון הוקם לאחר מלחמת האזרחים בארצות הברית, מתוך רצון להחזיר את המצב לקדמותו ולגרום לשחורים להבין שהם נחותים מהאדם הלבן. למרות שהעבדות בוטלה לא היה שוויון בין המינים שנים רבות לאחר ההכרזה על ביטולה.