נשים אכזריות לאורך ההיסטוריה

בעולם האקדמיה המגדרי קיימת תופעה שהולכת ומתרחבת, לפיה נשים מקבלות תשומת לב רבה יותר. מלבד סגולותיהן ותרומתן הרבה, גם העוולות שגרמו מהוות מקור למחקרים מגוונים. בתרבות הפופולרית, אישה נחשבת למרפאת, דואגת לילדים ולדמות חיובית. אולם, מסתבר שלאורך ההיסטוריה היו נשים רבות, שאכזריותן לא נפלה מזו של הגברים, ואף עלתה עליהם.

להלן כמה דוגמאות מעוררות צמרמורת.

 נשים בשירות היטלר

רוב הפושעים הנאצים היו גברים, אולם ללא הנשים המנגנון לא היה עובד. אם זה בהסכמה שבשתיקה, תיוק מסמכים ומחסור מוחלט במחאה. השומרות במחנות היו אכזריות אף יותר מהגברים, כמו המפלצת אירמה גרזה. הסיפורים עליה מעוררי פלצות. היא הייתה נוהגת להכות אסירים ואסירות, להרעיבם ולבצע בהם ניסויים. יש הטוענים, שהייתה המאהבת של יוזף מנגלה, ואכזריותה הייתה ידועה לשמצה בדברי הימים של הנאצים. אסירות רבות טוענות, שהשומרים הגברים היו פחות אכזריים מהקאפויות והשומרות הנאציות.

אליזבת בתורי

אין צורך להכביר מילים על אישה זו. בת למשפחת אצולה רומנית, שחשבה שיכולה להיות צעירה לנצח אם תשחה בדם של בחורות צעירות. היא חטפה צעירות מהכפרים השכנים והעבירה אותן עינויים אכזריים, ובעיקר השתמשה בדמן לצרכיה. היא נחשבת להשראה לערפד המודרני.

קתרין נייט

קתרין נייט, אוסטרלית בעלת עבר של אלימות, החליטה לרצוח את בן זוגה ב-37 דקירות סכין. לאחר שסיימה את הרצח, היא חתכה את ראשו ובישלה אותו. היא הגישה את הגופה לילדיו יחד עם הערות, וכמעט רצחה גם אותם. לרוב נשים רוצחות ילדים או בני זוג אשר בוגדים באמון שלהן.

מארי אן קוטון

 

מארי אן קוטון מהווה דוגמה לרוצחת סדרתית מין נקבה. היא נחשבת לגרועה מבין הרוצחים הבריטים, מיוחסים לה 21 רציחות. קוטון נולדה ב-1832 ולאחר שנתפסה הוצאה להורג

ב-1873. היא שירתה כאחות והרעילה את מטופליה, ולצד זה אף רצחה את ילדיה. בנוסף רצחה קוטון חמישה בעלים עמם קיימה יחסים, וזאת לצורך קבלת כספי הביטוח. רופא מצא אצלה את גלולות הרעל וחקירה משטרתית הובילה אל כל קורבנותיה. אולם משום שלא הודתה במעשיה, איש אינו יודע מה מספר קורבנותיה ויש הערכות לגבי מספרם.