נייתן בדפורד פורסט:גנרל, גזען ומייסד הקו קלוקס קלאן

מלחמת האזרחים בארה"ב הייתה זירה בה נעשו מעשים נוראיים משני צידי המפה. גם מדינות הצפון וגם מדינות הדרום, ביצעו מעשים שהיו היו מתפרשים כשפעי מלחמה ושנאה. אולם אחד מהמנהיגים האכזריים, היה נייתן בדפורד פורסט שהיה גאון אסטרטגי אך גם אדם קר ואכזר. נולד ב1821 למשפחה ענייה בת 14 נפשות, שאב המשפחה הוא נפח שהצליח להתפרנס בקושי רב. בגיל 17 אביו נפטר ועול הפרנסה נפל על פורסט הצעיר. הוא גילה תושיה רבה, ועבד במטעים וכנוקש עבדים והפך לתומך הראשי של משפחתו ואמו.

כאחראי על עבדים וכסוחר הוא היה ידוע כאכזרי מבין הסוחרים בטנסי, והוא תואר כברוטלי וכחסר לב. הצלחתו הייתה רבה, ומשפחתו התעשרה והפכה להיות אחת מהידועות והעשירות בכל הדרום. הוא הצליח להעסיק את אחיו בעסק המשפחתי, ולקנות אחוזה שתסמל את כוחו ועושרו. כאשר פרצה המלחמה הוא וכל משפחתו התגייסו לצבא, הוא הצטרף לחיל המתנדבים ומימן למאות חיילים נשקים וסוסים. כבעל מטעים ורכוש הוא קיבל באופן מיידי דרגת סרן (קפטן), ופיקד על יחידת רובאים. גובהו היה 1.88 ומשקלו 95 ק"ג, הוא נחשב למרשים וחסר פחד. הוא הסתער ראשון אל שורות האויב, היה רובאי וסייף מצטיין והצליח להרוג בהסתערות אחת 30 חיילי אויב. לאחר מכן פיקד על יחידות עלית, והיה ידוע שלא השאיר שבויים בחיים. הוא היה אחד מטובי לוחמי הגרילה, ניסח דוקטרינות שעדיין משתמשים בהם כיום אודות תמרונים טקטיים והסב את הנזק הרב ביותר לכוחות הצפון. בשל הישגים אלו הוא מונה לגנרל.

לאחר המלחמה הוא פרש לביתו. הוא כעס על התקנה שמשחררת את העבדים השחורים והיה מעוניין להשיב אותם למטעים. הוא היה שטוף שנאה וטראומות, בעל מיומנות רבה בלחימת גרילה ובערה בו שנאה עזה כלפי השחורים שהסתובבו בחופשיות ברחובות טנסי. הוא וקצינים נוספים ייסדו את ארגון הקו קלוקס קלאן, הקלאן החל כיוזמה אישית הנובעת משיעמום, אולם שמו פורסט שנקשר לחברי הקלאן העלו את יוקרת הארגון וצרפו אליו עשרות אלפי חברים.

זמן קצר לאחר היווסדותו של הקלאן ב1865, החלו מעשי זוועה. האלימות תורגמה לרצח של אלפי אפרו-אמריקאים: בקבוקי תבערה היו נזרקים לתוך כנסיות של עבדים משוחררים ולתוך בתיהם, ומקרי אלימות ורצח, תקיפות באמצע הרחוב, לינץ' או תלייה, היו אז שכיחים ביותר.גם משתפי פעולה עם הצפון נרצחו, הכל כדי לדכא את השחורים ולהחזיר את הדרום לימי הגדולים ולשחרר אותו משליטת הצפון. הקלאן הצליחו מעל למצופה, אלפי שחורים משוחררים נרצחו באמצעים קיצוניים ואלימים במיוחד. השאר מתוך פחד חזרו למטעים, וכך באופן מעשי ולא חוקתי השחורים חזרו למעין עבדות מרצון בתנאים מחרידים ותחת תת תנאים ואלימות של אדוניהם.

פורסט הפך למנהיג הגדול, המכונה גם "הקוסם הגדול" Grand Wizard. הוא נחשב לאגדה במדינות הדרום, כמייסד הארגון הגזעני בגלגולו הראשון. יש אודתיו סיפורים אורבניים, שהפכו למיתוסים במיסיסיפי כיצד הוא החזיר את הכבוד האבוד למדינות הדרום, דיכא את השחורים וסילק את הזרים. לבסוף הוא מת מוות מאוד לא הירואי, בביתו הגדול השומם מסיבוכים של מחלת הסוכרת. נערכה לו הלוויה המונית, והוא נטמן לצד חבריו המתים ואשתו המנוחה בפארק על שמו.