חמש עובדות שלא ידעתם על צבא ארצות הברית

צבא ארצות הברית נוסד בשנת 1789 על ידי ג'ורג' וושינגטון. הוא החל כמיליציה של פועלים וחקלאים ובמרוצת השנים הפך לצבא החזק ביותר בעולם.

1. הצבא הוקם רק עשור לאחר מלחמת העצמאות האמריקאית – ארצות הברית הייתה 13 שנה ללא צבא. הכוחות ששמרו על היבשת היו כוחות מילואים חמושים, כמה אלפים לכל היותר. הנשיא וושינגטון מפחד מפלישה חוזרת של הבריטים ומפחד מפני האינדיאנים החליט להקים צבא מקצועי.

2. מלחמת האזרחים הייתה המדממת ביותר בתולדות ארצות הברית- 618 אלף גברים נהרגו במהלך המלחמה. מלחמת העולם השנייה הייתה קטלנית, אולם נהרגו בה רק 405 אלף חיילים אמריקאים.

3. הלוחמת הראשונה שהצבא אישר הייתה במלחמת העולם הראשונה– דבורה סמפסון הייתה לוחמת שהתגייסה בשנת 1782, אולם היא זייפה את מינה ומעולם לא גויסה רשמית כאישה. במלחמת העולם הראשונה נשים היו עם הכוחות הלוחמים ונתנו להם עזרה לוגיסטית.

4. רוב הנשיאים שירתו בצבא- מתוך 43 נשיאים 31 שירתו בצבא. חלקם היו גנרלים כמו ג'ורג' וושינגטון ויוליסס סימספסון גרנט מפקד כוחות האיחוד.

5. הצבא האמריקאי הוא המעסיק המקצועי הגדול בעולם- הצבא האמריקאי מעסיק קרוב ל-3 מיליון בני אדם. תקציב הוא 619 מיליארד דולר, יותר מהתקציבים של רוב צבאות העולם יחדיו.