המכשף שהיה באמת: אליסטר קראולי

בכל דור ישנם אנשים שמקדימים את זמנם, שהם בעלי אישיות כה ייחודית שבני התקופה אינם יכולים להכיל. כזה היה אליסטור קראולי שנולד באנגליה בשנת 1875, שהייתה אז שמרנית באותה תקופה. הוא איתגר את המחשבה והצליח ליצור מהפכה אמיתית. קשה מאוד לקשור כתרים סביב קראולי, יש הרואים משורר, קוסם, נביא מומחה למאגיה וכישוף. הוא לא זכה להערכה רבה בזמנו ולמרות הכול הצליח להתפרסם ולהישאר בתודעה במשך עשרות שנים גם לאחר לכתו.

כדי להבין את אליסטור קראולי צריך לחזור אל ילדותו. הוא נולד למשפחה מהוגנת, הוריו היו סמל לבורגנות אנגלית טיפוסית -מבשלי שיכר וכלפי חוץ הם היו נשואים באשור ועושר. אולם משפחתוהשתייכה לכת פרוטסטנטית ופוריטנית קיצונית בפליימות'. קראולי שהיה מילדותו טיפוס מרדן, לא הסכים עם הדרך שהיתוו לו הוריו. הוא החליט להתמרד, ואימץ את הדמות שהוריו שנאו יותר מכל: השטן. השטן היווה עבורו דמות הפוכה לסמכות הרוחנית שהאמינו הוריו,.השטן מסמל את הרס המבנים הדתיים הקיימים וחיבור עם חושניות ורצון להתמסר אל האני הפנימי שלך. הוא כינה את עצמו "החיה" שמופיעה בחזון יוחנן, וכדי להשלים את המרד הוא שכב עם עוזרת הבית על מיטת הוריו. לאכזבתם הרבה הם הבינו שאליסטור קראולי לא יהיה היורש שהם תמיד חלמו עליו.

לאחר מותו של אביו, ירש קראולי את ההון המשפחתי ויצא ללימודים בטריניטי קולג' אשר בקימברידג', שם הוא כתב ולמד שירה. בשנת 1898 הוא פרסם את ספר השירה הראשון שלו.  בהקדמה לספר הוא תיאר כיצד אלוהים והשטן נלחמו על נפשו, נשמתו ואמר : "אלוהים ניצח – וכעת יש לי רק התלבטות אחת והיא, מי מבין השניים הוא האלוהים. שינוי משמעותי חל בחייו שהוא פגש אדם בשם אלן בנט, שותף ללימודים. יחד הם החלו לתור בספריות העצומות של האוניברסיטה אחר תורות אפלות כגון מאגיה וכישוף ותיאורים של עינויים ודם. אליסטור קראולי החל ליצור עבור עצמו דמות אפלה ומסתורית ששאבה אותו פנימה.

אליסטור קראולי לא הסתפק רק בקריאת ספרים. הוא החליט שעליו לעשות מעשה ולעבור למישור הפרקטי, בשל כך הוא הצטרף ל"שחר המוזהב" אגודה פרטית שהאמינה וביצעה טקסים של כישוף ומאגיה. השידוך לא החזיק זמן רב בעיקר בשל אופיו "הזדוני" של אליסטור קאולי, ככל הנראה התבקש לעזוב עקב יחסו המשפיל כלפי נשים, אי הגעה לטקסים הרשמיים, האגו הגדול שלו, והסטיות המיניות שלו.גם לימודיו האקדמיים עלו בתוהו, הוא עזב את הלימודים ולא צלח את הדרישות לקבל תואר אקדמי. לאחר מכן הוא עבר ללונדון, שקע עוד יותר בתורות האפלות וכינה את עצמו "הרוזן ולדימיר". קראולי יצא דרך המסדר למסעות רבים ברחבי העולם, שם רכש ידע שהיה נדיר וייחודי בעת הזו.אליסטור קראולי לא הסכים לעזוב את המסדר והיה מוכן להילחם על מעמדו.

בשל אופיו הקשה, הוא לא קודם בדרגות. הוא ניסה את מזלו ויצא לפריז בשנת 1899, על מנת לדבר עם ראש המסדר כדי שילבין את ענייניו ויאשר את קידומו. למרבה ההפתעה ראש המסדר מאת'רס ראה בקראולי כבן ברית והחליט לאמצו. אולם שניהם רבו בינם ובין עצמם ועם כל שאר חברי המסדר, עד שהמצב היה בלתי נסבל והם הודחו מהשחר המוזהב. ההדחה עודדה אותו לנסוע למסעות ברחבי העולם אחרי תורות המזרח המסתוריות,שם למד את רזי היוגה הטנטרית, המשתמשת באקט המיני בכדי להגיע למצב תודעה מיסטי. בשלב מסוים הוא אף חי באזור הקרוב לאגם לוך נס, סקוטלנד. בשנת 1903 הוא פגש את מי שהפכה להיות לרעייתו הראשונה, רוז אדית קלי. בזמן שהותם בחופשה במצרים באפריל 1904, הם נטלו חלק בטקס מאגי אשר במהלכו טען קראולי כי קיבל מסר מאלוהים, כתוצאה מכך כתב את שלושת החלקים הראשונים של ספרו הנודע "ספר החוק".

טרגדיה משפחתית הביאה אותו לכדי שיגעון. בנו הבכור מת כתוצאה ממחלה, והוא האשים את אשתו במעשה. הוא נטש אותה והחליט להעמיק יותר את מסעותיו הרוחניים. לפי כתביו הוא יצא למסעות אסטרליים, חקר עולמות נשגבים ואף עמד בפתחי שערי הגיהנום. גם את אשתו השנייה הוא נטש ויצא לסדרת הרפתקאות מלאות בסקס סמים והרבה רוחניות. הוא זיהה את המין יחד עם רוחניות והיה הראשון שהביא זאת לידיעת הציבור. כנקמה על הדחתו ממסדר שחר הזהב, הוא פרסם את הטקסים שלהם ובפומבי וזכה להתעניינות עולמית.

הפרסומים משכו הרבה מאוד שנאה מהציבור. הוא הפך לאדם ידוע בקרב חוגים רחבים ולא בהכרח לחיוב. הוא נדד בעולם, ואף גורש מסיציליה על ידי לא אחר מהרדון הפשיסטי בניטו מוסליני. הוא הפך למורה רוחני, הקים כתות והמשיך לייבא תורות מהמזרח אל המערב שלא היה רגיל להלך המחשבה השונה וייחודי. הוא התמכר להרואין וסקס, וחי על הקצה עד למותו. קראולי בזבז את כל הונו על תענוגות החיים, כאשר היה זקן וחולה הוא הבין שמכריו נטשו אותו והוא נכנס לדיכאון עמוק.

ב- 1 בדצמבר 1947 , בגיל 72 נפטר אליסטר קראולי.הוא הוגדר בעיתונות הבריטית של התקופה כ"איש המושחת ביותר בעולם", אולם אין אדם כמו אליסטור קראולי שהחדיר לתודעה את תורות העידן החדש. הוא היה איש בעל חזון למרות אופיו הבעייתי והקיצוני.העובדה שהוא פרץ לתודעה תוך ריסוק כל הגבולות האפשריים, סקרנה רבים שהחליטו ללכת בדרכו. הוא היה אינטלקטואל שהקדים את זמנו ולא זכה לראות את האהדה בקרב חוגים רחבים לאחר מותו.