האם מגדה גבלס אשתו של שר התעמולה יוזף גבלס הייתה חצי יהודייה?

רגעים לפני שבעלות הברית השתלטו על הבונקר של היטלר, יוזף גבלס ואשתו מגדה שתו גלולות רעל יחד עם ילדיהם והתאבדו. במכתב שהשאירו מאחור הם תיארו עולם בו הם לא רוצים להיות חלק, משום שהגזע הארי לא ישלוט בו. כך הסתיימה הזוגיות של בני הזוג שהיו פנטים מבחינה אידאולוגית , שתוארו כזוג האידאלי של גרמניה הנאצית. כל אותן השנים בהן חיה לצידו של יוזף גבלס הוצגה מגדה כדוגמה לאישה הארית. משפחתה, על ששת ילדיה הבלונדיניים, תוארה פעמים רבות בתעמולה הנאצית כ”משפחה הגרמנית האידיאלית

מגדה נולדה בשנת 1901 בברלין, לאוגוסטה ברנד בת ה-22, ולמהנדס אוסקר ריטצ'ל, שככל הנראה התחתנו רק מאוחר יותר באותה שנה, והתגרשו ב1904. אמא נישאה בשנית ליהודי בשם ריכרד פרידלנדר שהיה אביה החורג. בצעירותה היא התיידדה עם ליזה ארלוזורוב והכירה את בעלה חיים ארלוזורוב.מגדה נחשבה לרווקה מבוקשת שהתחתנה והתגרשה מספר פעמים, וזאת בזכות שהייתה יפה ובעלת כריזמה רבה וידועה בחוגים נרחבים בגרמניה. היא הלכה לראות את יוזף גבלס נואם בשנת 1930 והתרשמה מהכריזמה שלו ומהנוכחות. השניים התחתנו למרות מראהו הלא מושך.  בזכות קשריה וקשריו של גבלס, היא הפכה לחברתו הטובה ביותר של היטלר ואף אחרי ניסיון להרעילו הפכה למבשלת האישית שלו. היטלר טען שהיא האישה הארית האולטימטיבית ופניה היו מוכרים בגרמניה הנאצית.

מגדה, כמו בעלה, זכתה להטבות חברתיות ואישיות רבות עקב קרבתה להיטלר, והיא הביעה תמיכה ונאמנות ציבורית ללא סייג לפיהרר. באופן פרטי, הביעה לא אחת חששות מתוצאות המלחמה, במיוחד לאחר שהמצב בחזית הרוסית החל להחמיר. בנובמבר 1942, בעת שהאזינה עם מספר חברים לנאומו של היטלר ברדיו, היא כיבתה את הרדיו בכעס ואמרה "אלוהים אדירים, איזה שטויות!". ב-1944 היא אף אמרה על היטלר: "הוא כבר לא מקשיב לקול ההגיון. הוא מאמין לאלו שאומרים לו את שהוא רוצה לשמוע".

לפי הידוע לנו מגדה גבלס ידעה על כך שאביה הוא פרידלנדר שניהל רומן עם אמה בזמן נישואיה. היא ניסתה לטשטש את הפרט האפל והנוראי בעברה וייתכן שזו הסיבה שלא סייעה לו להתחמק ממוות בבוכנוולד ב1939. ב1944 היא החלה לפתח הפרעות נפשיות קיצוניות ויש הטוענים שהיא זו שרצחה את ששת ילדיה בבליעת גלולת ציאניד. למרות שאהבה את בעלה היא ניהלה פרשיות אהבה מחוץ לנישואים, וככל הנראה הנישואים שלהם לא היו כליל המופת והשלמות. הרוסים מצאו את גופות המשפחה הנאצית המושלמת, שככל הנראה דם יהודי זרם בעורקיה.