בי.בי קינג: אגדה אמריקאית שהייתה באמת

כאשר בי בי קינג (רייל קינג) נכנס לאולם קטן או גדול, הקהל מקשיב. קינג אחד מטובי הנגנים שהתהלכו במאה ה-20, היה בעל ידי אמן ויכולת להכניס משמעות וטעם לכל תו שהוא ניגן. את סיפור חייו הוא קרם בעצמו, חלקו בדיה וחלקו אמת כמו כל אמן בלוז שמחפש את עצמו. הוא נולד בביצות של מסיסיפי, בצד העני והלא מטופח. שנות ה-30 היו עשור לא רק של שפל כלכלי, אלא של שנאה בין שחורים ולבנים והרבה מאוד חוקים מפלים. הוא עבד בשדות וקטף כותנה, אך אמו כדי לפנק את בנה קנתה לו מכשיר רדיו. באמצעות המכשיר הוא למד לנגן בגיטרה שהוא בנה לבד, כשרון כה ייחודי הוא היה. שבגר הוא החל לעשות עבודות משלוח, הוא הלך למועדונים קטנים בהם ניגנו אגדות כמו טי-בון ווקר ואחרים.
בי. בי קינג החליט לנגן בכנסייה שליד ביתו, שם קיבל תשבחות וחלם שהמוזיקה תוציא אותו מהעולם המסוייט שהוא חי בו. בלי תכנונים מוקדמים, הוא ישב בפינת רחוב ניגן ושר. הקהל שעבר נתן לו מספיק כסף, על מנת שיוכל להפסיק לעבוד במטעים. בגיל 21 צבר מספיק כסף ואמצעים כדי לנסוע לטנסי בירת המוזיקה השחורה אותם ימים, הוא דפק על כל האולפנים עד שנתנו לו הזדמנות לנגן. כמה אנשי הפקה ראו את הכישרון שבו ובזכותם הוא פיתח סגנון נגינה וירטואוזי ייחודי לו. הוא כונה BB (ראשי תיבות של הכינוי Blues Boy" ובמהרה זכה לתוכנית של שעה ברדיו.
בשנות החמישים קינג היה ללהיט, הוא הקליט אלבומים שזכו להצלחה רבה בעיקר בקרב חובבי המוזיקה השחורה. אולם הוא החליט לשבור את המעגל ולפנות לקהל הרחב. בשנת 1969 המשימה הושלמה כאשר שחרר את The Thrill Is Gone ששילב מאפיינים של פופ יחד עם קולו העמוק של בי.בי קינג. הוא המשיך לפנות לקהלים נוספים, כאשר הוא יצר שיתוף פעולה עם U2 בשיר When Love Comes To Town. הוא הפך להיות נחלת הדור הצעיר והמבוגר שהוא זוכה להצלחה אמנותית ואישית גם יחד.
למרות הצלחתו הרבה קינג נחשב לאחד האנשים הנחמדים בתעשייה. הוא נהג לטוס, להמר לחיות את החיים הטובים שהשכיחו ממנו את ילדותו הדלה במיסיספי, אולם הוא תמיד התייחס למעריצים בכבוד רב.  הוא תמיד ניגן עם גיטרה בשם לוסיל, לזכר סיפור ששינה את חייו. בשנת 1949 הוא ניגן באולם אירועים קטן, חבית נפט שהייתה על הבמה ניצתה בשל תקלה טכנית ופרצה שרפה. קינג נכנס אל תוך הלהבות על מנת להציל את הגיטרה שכה אהב. לאחר מכן הוא שמע ששני גברים רבו על בחורה בשם לוסיל ולא הצליחו לברוח בשל כך מהלהבות. . בהמשך הקריירה המשיך קינג לקרוא "לוסיל" לכל גיטרה בה השתמש, תזכורת לכך שלעולם אין לעשות מעשה מטורף כמו להיכנס לאולם בוער רק בשביל גיטרה.קינג בגיל 89 בשנת 2015 נקבר עם לוסיל שכה אהב.